clanek-o-projektu-pro-skoly.docx 172.7 Kb

Projekt MŠ -Sousední světy

MŠ Pernink zahájila spolupráci s MŠ Johannngeorgenstadt.

Bližší informace najdete v příloze. Text I. Höhnlové

sousedni-svety.docx 12.6 Kb

Události v MŠ

Paní učitelka Vlasta Polanská vyjela v pátek 26.1.2018 s dětmi do Karlových Varů. Zde se vydaly do Becherovy vily, kde  využily nabídky pro MŠ  výukového literárního a výtvarného programu. Zde se mohly děti seznámit s díly Karla a Josefa Čapků. Děti si vyslechly úryvky z knížky Pejsek a kočička a na dané téma vytvářely na magnetické tabuli zdobení dortů, k dispozici měly i krásné omalovánky.  Naši předškoláci byli moc šikovní a samotným se výlet moc líbil. Po cestě domů se podívaly děti na stavební kulturní památku ruského kostela poblíž Becherovy vily. Na Masarykově třídě se podívaly na sochu našeho prvního prezidenta a paní učitelka jim připomněla, že se právě v dnešní den konají volby prezidenta republiky. Do Perninku celá výprava vrátila spokojena.

Ve zdravém těle zdravý duch! Takto jsme pokračovali, ale v opačném pořadí od 30.1 do 9.2. a to lyžování na zdejším Velflinku. Dopoledne se každý den vypravily starší děti s paní učitelkou Ilonou Höhnlovou na svah, aby se tam zdokonalovaly ve svém lyžařském umění, a to říkáme doslova, neboť naše děti již krásně lyžují pod dohledem Lyžařské školy Marian. Tímto našim skvělým instruktorům moc děkujeme. Zároveň děkujeme  areálu Velflink za poskytnuté příznivé zázemí.

MŠ chystá na měsíc březen již tradiční projekt Česko čte dětem. Obracíme se touto cestou na všechny, kdo by chtěli přečíst dětem svou oblíbenou pohádku. Pro případné informace kontaktujte MŠ.

S rodiči našich předškoláčků uspořádala škola na konci ledna v prostorách budovy ZŠ setkání s tematikou nástupu do první třídy. Setkání se za školu zúčastnili pedagogové z I. stupně Mgr. Hana Dlouhá, Bc. Pavel Dynda, učitelky z MŠ Ilona Höhnlová a Vlasta Polanská, vychovatelka ŠD Hana Schadeová a ředitelka školy Mgr. Dana Osičková. Rodiče byli informování o současném dění na škole, organizaci výuky, možnostech zapojení do mimoškolních činností, dále o spolupráci ŠD, MŠ a ZŠ. Dále se schůzka dotkla i organizace příštího školního roku a schopnosti školy zabezpečit kvalitní výuku a výchovu v malotřídním systému. Ředitelka školy spolu se svými kolegy o tom ubezpečili přítomné

.

pn-unor2018.docx 13.7 Kb